Ödemelerimi nasıl yapabilirim?

 • Ödeme Şekilleri

Siparişlerinizi nasıl ödeyebileceğiniz konusunda farklı seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Sipariş anında ödeme – Kredi kartınızla tek çekim veya taksitle ödeme yapmayı tercih edebilirsiniz.
Banka ödemesi – Anlaşmalı bankaların gişelerinden, internet sitelerinden, ATM lerinden (kartlı veya kartsız olarak) veya otomatik ödeme talimatı vererek ödeme yapabilirsiniz.
Diğer ödeme seçenekleri – PTT şubelerinden ödeme yapabilirsiniz.
Kredi Kartı İle Ödeme – Kredi kartı ile sipariş anında tek çekim veya anlaşmalı kartlara 4 taksitli komisyonsuz ödeme seçeneği bulunmaktadır.
1.Vadesi dolmuş ve faiz işlemiş borçlarınızı tek çekimle komisyonsuz
2.Vadesi dolmamış borçlarınızı da tek çekim ve %1,5 komisyon ile oriflame resmi sitesinden ödeyebilirsiniz.

Nisan 2016 tarihinden itibaren gecikmiş Oriflame faturaları kredi kartıyla 4 taksitte ödenebilir.

Gecikmiş Oriflame Faturalarını 4 Taksitte Ödeme

Gecikmiş Oriflame Faturalarını 4 Taksitte Ödeme


Ödemelerimi hangi kanallardan yapabilirim?

 1. Sipariş Vermeden Önce Peşin Ödeme
  • ING Bankasındaki hesabına,

Banka kanalıyla peşin ödeme seçeneği şu anda sadece ING Bank’taki hesap aracılığıyla yapılabilmektedir. (Diğer bankalardan bu hesaba EFT yapılabilir)

Peşin olarak yatırmak istediğiniz tutarı,

ING bankası 107 Şube Kodundaki TR30 0009 9008 1037 1100 1000 04 IBAN numaralı hesabına EFT yapabilirsiniz.
Alıcı adı olarak Oriflame Kozmetik Ürünleri Tic. Ltd. Şti. yazılması gerekmektedir.

Açıklama kısmına Danışman numaranızı mutlaka belirtiniz, aksi takdirde ödemeniz hesabınıza yansımayacaktır.

  • PTT Posta Çeki Hesabına,

Peşin ödeme yapmak için 1602234 numaralı PTT Posta Çeki hesabımızı kullanabilirsiniz. Danışman kodunuzu açıklama kısmına yazdırmayı unutmayınız

 1. Sipariş Verirken Kredi Kartı İle Ödeme
  • Kredi kartı ile siparişlerinizi verirken borcunuzu ödeyebilirsiniz. Sayfamız üzerinden sipariş verirken ödeme aşamasına geldiğinizde “Kredi Kartı İle Öde”yi seçiniz.
  • Kredi kartınızla ayrıca sipariş anında anlaşmalı banka kartlarına vade farksız 4 taksitle ödeme seçenekleri vardır.
 2. Kredi Kartı ile Fatura Borcu Ödeme

Kredi kartı ile vadesi dolmuş ve faiz işlemiş fatura borcunuzu tek çekim olarak ödeyebileceğiniz gibi, vadesi henüz dolmamış faturalarınızı da %1,5 komisyon ile tek çekim olarak ödeyebilirsiniz. Danışman kodunuz ve şifreniz ile internet sitemize giriş yaptıktan sonra “Sipariş” bölümü altında “Sipariş Tarihçesi ve Ödeme” bölümünü tıkladığınızda açılan sayfada “ödeme”yi tıklayarak kredi kartıyla ödemenizi yapabilirsiniz.

Oriflame Fatura Ödeme Kanalları - Temmuz 2018 Güncel Liste

Oriflame Fatura Ödeme Kanalları – Temmuz 2018 Güncel Liste

Ekim 2017 Tarihli Duyuru:
ARTIK ORIFLAME FATURA ÖDEMELERİNİZİ TÜM QNB FİNANSBANK KANALLARINDAN VE KARTSIZ İŞLEM İLE ATM’LERİNDEN YAPABİLİRSİNİZ!

Oriflame Fatura Ödeme Ayrıntıları

Oriflame Fatura Ödeme Ayrıntıları

YENİ BİR KARTSIZ ÖDEME KANALI: ING BANK ATM’LERİ, MASRAFI YALNIZCA 2 TL!

Artık ING Bank ATM’lerinden yalnızca 2 TL masraf ile kartsız işlem menüsünden Oriflame hesabınıza para gönderebilirsiniz. İşlem adımları:

· Kartsız işlemler/Kurum Bayi Ödeme seçiniz
· Kurum/Bayi listesinden Oriflame kodunu seçip, kontrol edip tuşlamalısınız.
· TCKN, Danışman No. ve cep telefonu bilgilerini girip Giriş butonuna tıklamalısınız.

Yeni Ödeme Kanalları

Oriflame Yeni Fatura Ödeme Noktaları

Oriflame Yeni Fatura Ödeme Noktaları

81 ilde 10 bin noktada hizmet veren Moka Fatura Noktası, Faturamatik Ödeme Noktası ve Faturakom Ödeme Hizmetleri ile yapacağınız ödemeler anında Oriflame hesabınıza yansır.


Banka veya PTT’de borcum görünmüyor ne yapabilirim?

Öncelikle faturanızın ÖDENMEMİŞ olduğundan emin olunuz, güncel borç tutarınızı kontrol etmek için Oriflame resmi sitesini ziyaret edin.

Eğer borçlu iseniz Danışman kodunuzun doğru olduğundan ve PTT/Banka görevlisinin Danışman kodunuzu doğru yazdığından emin olunuz.

Yine de borcunuz görünmüyorsa Müşteri İlişkileri Birimine durumu bildirmek için Oriflame resmi sitesini ziyaret edin.


Kredi kartımla ödeme yaparken sorun yaşıyorum?

Mesaj olarak gelen hata kodu aşağıdaki sorunlardan herhangi birisini işaret etmektedir. Bu durumda MUTLAKAbankanızla irtibata geçmeniz gerekmektedir.

 • Red geçersiz işlem
 • Red hatalı kart
 • Red onaylanmadı
 • Yetersiz bakiye
 • Vadesi geçmiş Kart
 • Hatalı işlem, tekrar deneyiniz
 • Güvenlik kodu hatası
 • Bu karta taksit işlemi yapılamaz
 • Banka Sunucu Hatası tekrar deneyiniz
 • Red geçersiz kart

Ödeme yaptım borcum kapanmadı ödememi nasıl kontrol edebilirim?

Akbank, TEB, Ziraat Bankası ve ING Banktan yaptığınız ödemeler şirketimize aynı anda geçmektedir . Yapı Kredi, Garanti, PTT ve EFT ile yaptığınız ödemeler şirketimize bir gün sonra geçmektedir.

Öncelikle ödemenizin Oriflame’deki hesabınıza geçip geçmediğini, Danışman kodunuz ve şifreniz ile internet sitemize giriş yaptıktan sonra “Sipariş” bölümü altında “Sipariş Tarihçesi ve Ödeme” bölümünü tıklayarak kontrol edebilirsiniz. Eğer ödemeniz görünmüyorsa dekontunuzu email veya faks ile Müşteri Hizmetleri Birimimize ulaştırmanız gerekir .


Fazla / Mükerrer ödeme yaptım, ne yapmalıyım?

Yaptığınız fazla ödeme varsa bütün fatura borçlarınıza mahsup edilir ve artan tutar Sipariş – Sipariş Tarihçesi ve Ödeme sayfasında Avans bölümünde gösterilir.

Bu tutarı;

 • Daha sonraki siparişlerinizde kullanmak üzere hesabınızda bırakabilirsiniz
 • Kendi banka hesabınıza gönderilmesini istiyorsanız ödeme tarihi, ödeme tutarı, ödeme kanalı, iadenin yapılacağı hesap numarası (IBAN numarası size ait olmalı),  oriflame resmi sitesinden alacağınız formda belirtmeyi unutmayınız.

HATIRLATMA: Vade tarihinde veya bir gün öncesinde başka kanallardan ödeme yapmanız halinde, mükerrer ödeme olmaması için otomatik ödeme talimatınızı geçici olarak askıya almayı unutmayınız.


Grup borç oranımı nasıl öğrenebilirim?

Grup borç oranınızı ve grup borcunuzu etkileyen alt ekip borçlu danışman listenizi oriflame resmi sitesine  giriş yaptıktan sonra Ekip Yönetimi>Raporlar>”Grup Borç Oranı Raporu” üzerinden görüntüleyebilir, dilerseniz Excel dosyası haline getirebilir veya çıktı alabilirsiniz.


Grup borç oranım hangi borçları kapsar?

Grup borç oranı katalog dönemi bazlı hesaplanır. Grup borç oranına, alt ekibinizdeki aktif danışmanların, içinde bulunulan katalog döneminden önceki 2 katalog dönemi hariç ödenmemiş borçları dahil edilir.

ÖRNEK:

Şu anda Ocak 2016 itibariyle 1. Katalog döneminde olduğumuzu varsayalım. 2 katalog geriye gidince 10. Katalog dönemine, yani Ekim 2015’e ulaşıyoruz. Bu durumda Ekim 2015 ve öncesinde aktif danışmanların oluşturduğu borçlar, Ocak ayı boyunca grup borç oranı hesaplamasına dahil olmaktadır.


Grup borç oranı hangi sıklıkla güncellenir?

Bu rapor günlük olarak yenilenmektedir. Grup borç oranı, bir katalog dönemi içerisinde sadece grup borç oranı raporu kapsamında olan borçlara karşılık yapılan ödemelerden etkilenmektedir. Yapılan ödemeler, ödemenin Oriflame’deki hesabınıza geçmesinden 1 takvim günü sonra rapora yansımaktadır.


Yeni borçlar grup borç oranıma ne zaman eklenir?

Grup borç oranları her katalog döneminin başlangıcında yeni borç tutarları eklenerek güncellenmektedir. Her ayın 10’unda ödenen performans iskontosunu alabilmek için, grup borç oranını etkileyen ödemelerin, bazı aylarda araya haftasonunun girebileceği göz önüne alınarak ayın 6’sına kadar yapılmış olması önerilir.


Grup borç oranım sebebiyle performans iskontomu alamıyorum. Performans iskontomu alabilmek için ne kadar ödeme yapmam gerekir?

Grup borç oranınızı kabul edilen seviyeye düşürmek için ilgili borçlara karşılık ödenmesi gereken minimum tutar bilgisine oriflame resmi sitesine giriş yaptıktan sonra Ekip Yönetimi>Raporlar>”Grup Borç Oranı Raporu” üzerinden ulaşabilirsiniz. Eğer bu tutarı göremiyorsanız, grup borç oranınız, performans iskontosu ödemesi için kabul edilebilen seviyede demektir.