2017 itibariyle güncel kargo ücretleri:
150 BP ve üzeri siparişlerde ücretsiz kargo
75-149 BP arası siparişlerde 1,75 TL
0-74 BP arası siparişlerde 9,75 TL
Kargo ücreti sıfırlama ürünü: 11,50 TL

Kargo Firmaları: Yurtiçi Kargo – Aras Kargo – PTT

Siparişim ne zaman kargoya verilir?

 • Adrese Teslim Siparişleri

Oriflame’e ulaştırdığınız siparişleriniz, bir sonraki iş günü içerisinde paketlenerek kargo firmasına teslim edilir. Bu süre, ay sonu, aybaşı ve yıl sonu gibi dönemlerdeki yoğunluk nedeniyle değişikliğe uğrayabilir.Adres bilgileriniz, faturalama işleminden sonra değiştirilemeyeceğinden, teslimat adresinizin doğruluğundan emin olmalısınız.

 • Takım Siparişleri

Takım Lideri siparişlerinde, önceden belirlenen sipariş gününden bir gün öncesinde saat 23:59’’dan sonra gönderilen siparişler bir sonraki haftaya kalacaktır.


Sipariş teslimat süreleri nedir?

Sipariş teslimat adresinin yakın ya da uzak mesafede oluşuna göre siparişiniz hazırlanıp kargo firmasına teslim edildikten ortalama 1-3 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.

Bu süreler; doğal afetler (Kar, çığ, sel, donma, ısınma, su baskını, yangın, deprem, heyelan, fırtına vb.), kaza, karayollarında tadilat veya tamiratlar, arıza gibi mücbir sebep sayılan nedenlerle veya kargo teslimat yapılandırması nedeni ile değişiklik gösterebilir. Bazı bölgelere her gün teslimat yapılırken, bazı bölgelere haftanın belirli günleri teslimat yapılmaktadır.


Sipariş kolimi nasıl takip edebilirim?

 • Adrese Teslim Siparişleri

Siparişiniz hazırlanıp kargoya teslim edildikten sonra, Yurtiçi Kargo’dan kargonuzun yola çıktığını belirten, varış şube ve tahmini teslim gününü içeren bir SMS alırsınız. (Örnek: ORIFLAME KOZ.ÜR – 191261676811 takip nolu kargonuz yola çıkmıştır. Varış şube ZEYTİNBURNU’dur.Tahmini teslim tarihi 28/09/2015 günüdür.)

http://www.oriflamkatalogum.com/oriflame-yurtici-kargo-sorgulama adresinden danışman kodunuzu sorgulayarak kargonuzun durumunu takip edebilirsiniz.

Kargo Takip

 
 • Takım Siparişleri

Takım Lideri adresine kesilen siparişleri sorgulayabilmeniz için,http://www.oriflamkatalogum.com/oriflame-yurtici-kargo-sorgulama adresindeki Danışman kodu bölümüne siparişin verildiği Takım Lideri’nin kodunun yazılması gerekmektedir.

“Desi-Kg Detay” üzerine tıklanarak takım liderine yapılan gönderilere ait  danışman kod- isim ve sipariş numarası bilgileri görüntülenebilmektedir.

Oriflame Kargo Takibi


Kolimi teslim alırken nelere dikkat etmeliyim?

 • Adrese Teslim Siparişleri

Kargodan kolinizi teslim alırken lütfen üzerindeki alıcı ismini kontrol ediniz. Getirilen koli size ait değil ise, koliyi kabul etmeyiniz ve teslim tutanağını imzalamayınız.Siparişiniz size orijinal Oriflame kolisi ve Oriflame bandı ile kapatılmış olarak gelmelidir.

Koliyi alırken dikkat edilmesi gerekenler

 • Takım Siparişleri

Takım Lideri iseniz, teslim alma esnasında muhakkak gelmesi gereken koli sayısını ve fiziki gelen koli sayısını kontrol ettikten sonra teslim tutanağını imzalayınız. Size gelecek koli adedini http://www.oriflamkatalogum.com/oriflame-yurtici-kargo-sorgulama adresindeki Danışman kodu bölümüne Takım Lideri kodunuzu sorguladığınızda “Adet” sütunundan görebilirsiniz.
“Desi-Kg Detay” üzerine tıklayıp gönderilere ait  Danışman kod- isim ve sipariş numarası bilgilerine de ulaşabilirsiniz.
Gelmesi gerekenden daha az koli geldi ise, teslim tutanağına ilgili notu eklettikten sonra imzalayınız.
Teslimatta yaşadığınız problemler ile ilgili Oriflame Müşteri Hizmetleri’ni arayarak bilgilendirme yapınız.


Oriflame sipariş kolimde hasar vardı. Ne yapmalıyım?

Kolinizde hasar olması durumunda koliyi kabul etmeyiniz ve teslim tutanağını imzalamayınız. Sonrasında Oriflame Müşteri Hizmetleri’ni arayarak bilgilendirme yapınız.

Koliyi teslim almak istemeniz durumunda, koli içerisindeki ürün miktarlarını kurye ile kontrol ediniz. Eksik/hasar çıkması durumunda muhakkak kargo görevlisine “Durum Tespit Tutanağı” tutturunuz. Tutanak tutturmadan teslim tutanağını imzalamayınız.

ÖNEMLİ: Hasarlı koli iade/iptal talepleri için, mutlaka hasar tespit tutanağı doldurulmalıdır. Tutanak olmadan kargo şirketinden hasar tazmini yapılamayacağı için söz konusu koli ile ilgili iade/iptal işlemi olumlu değerlendirilemeyecek olup kargo ücreti iadesi de yapılamayacaktır.


Teslim aldığım koli içerisinden başka bir Danışman’a ait fatura ve ürün çıktı. Ne yapmalıyım?

Teslim almış olduğunuz kolinin üzerindeki etiket size ait ama fatura ve ürünler size ait değil ise koliyi ekinde bir açıklama dilekçesi ile birlikte, Lojistik Merkezimize geri gönderiniz.

Bize yaptığınız bildirimlerde kolinizin fatura tarihini ve numarasını, kolinin içinden çıkan faturaya ait tarih ve numara bilgisini, Danışman ad/soyad/kod bilgilerini, iade edilen kolinin fatura ve iade tarihini, Oriflame’de teslim alanın ad/soyad ve teslim alma tarihini belirtmeyi unutmayınız.

Göndermiş olduğunuz koli Oriflame’e ulaştıktan sonra, size ait sipariş kolisi adresinize gönderilecektir.


Aynı koliden 2 tane geldi. Ne yapmalıyım?

Aynı koliden bir tane daha geldi ise koliyi ekinde bir açıklama dilekçesi ile Oriflame Lojistik Merkezine gönderiniz. Dilekçenizde MUTLAKA kolinin mükerrer olduğunu belirtiniz.


Ürün iadesi yapmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Ürün iadesi ya da değişimi yapılabilmesi için, ürün ve ürüne ait fatura ile Oriflame’e başvuru yapılmalıdır. Ürün ve ürüne ait fatura ORIFLAME KOZMETİK – OPERASYON MERKEZİ’ne gönderilmelidir.

 • Takım Lideri ya da Direktör Aracılığıyla Gönderim: İade etmek istediğiniz ürünü Takım Liderinize ya da Direktörünüze teslim edebilirsiniz. Herhangi bir kargo bedeli ödemeniz gerekmemektedir.
 • Kargo Aracılığıyla Gönderim: Yurtiçi Kargo aracılığı ile 292791148 kodlu ORIFLAME KOZMETİK – OPERASYON MERKEZİ isimli alıcıya gönderim yapabilirsiniz. Ödemiş olduğunuz kargo ücreti faturasını, iade etmekte olduğunuz ürünler ve ürünün imzalı fatura aslı ile birlikte iletmeniz gereklidir. İade talebinizin haklı bulunması durumunda, kargo ücreti indirim olarak sizlere yansıtılacaktır. Yurtiçi Kargo harici yapılan gönderimlerde, kargo ücreti iadesi yapılamamaktadır.

Oriflame’e özel Yurtiçi Kargo iade gönderi ücretleri aşağıdaki gibi olacaktır:

Kargo İade

 • Takım Liderlerinin Gönderimleri: Takım Liderlerimize özel ayda 4 seferlik ücretsiz gönderim hakkı tanınmaktadır. Her ay başında kayıtlı cep telefonlarına SMS yolu ile şifreleri kendilerine iletilmektedir.
 • Direktörlerin Gönderimleri: Direktörlerimize özel ayda 4 seferlik ücretsiz gönderim hakkı tanınmaktadır. Her ay başında kayıtlı cep telefonlarına SMS yolu ile şifreleri kendilerine iletilmektedir.


ÖNEMLİ

İade ürün ile faturalar hazırlanırken mutlaka;

 • Ürün kodunun yanında yer alan adet kutucuğu işaretlenmelidir.
 • İade edilen ürünün adedi ve sebep kutucukları işaretlemelidir.
 • Fatura sahibi olarak ilgili kutucuk imzalanmalıdır.
 • Set olarak satın alınmış ürünlerin yine set olarak iadesi yapılmalıdır.

İade talebinizin haklı bulunması durumunda, kargo ücretinin indirim olarak yansıtılması için “kargo ücret faturası”nın mutlaka gönderiniz ile birlikte ORIFLAME KOZMETİK – OPERASYON MERKEZİ’ne  iletilmelidir.

Yurtiçi Kargo harici yapılan gönderimlerde, kargo ücreti iadesi yapılamamaktadır.


Kolim şirkete geri dönmüş. Ne yapmalıyım?

Oriflame’e geri dönen siparişinizin tekrar gönderilmesi mümkün olamamaktadır. Yeni sipariş vermek için danışman sayfanızı ziyaret ediniz.

Benzer sorunu tekrar yaşamamak adına, siparişinizin takibini aksatmamanızı önemle rica ederiz.

Tam koli sipariş iptal masrafı nedir?

Teslim alınmadığı için Oriflame’e iade olan koliler için 8,95 TL “Sipariş İptal Masrafı” faturalandırılmaktadır.

Bilgi güncelleme eksikliği nedeni ile kolisini teslim alamayan Danışmanlarınızın mağdur olmaması için adres kontrollerinin ve güncellemelerinin sipariş vermeden önce yapılması gerekmektedir.

Söz konusu siparişin sizin bilginiz dahilinde verilmiş olmaması durumlarında,  Müşteri Hizmetleri Birimimiz ile irtibata geçerek şikayetinizi iletebilirsiniz. Şikayetinizin haklı bulunması durumunda bu masraf, web sayfamız üzerinden siparişi veren Danışmanımıza yansıtılacaktır.