Oriflame Bağımsız Satış Danışmanı Sitesi
Oriflame

Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

Yeşil gözlere sahip olan insanlar makyaj yaparken birkaç püf noktaya dikkat ederek gözlerini daha da belirgin hale getirebilirler. Bu püf noktalar sayesinde girdiğiniz her ortamda gözleriniz dikkat çekecektir. Bunun için sadece göz renginiz değil saç renginiz de önemlidir. Eğer yeşil gözlü ve siyah saçlı iseniz toprak tonlarındaki farları, sarı saçlı iseniz de pembe tonlarındaki farları seçmeniz gerekir. Yine mürdüm, lila, bej, bordo, bakır, altın, turuncu veya krem rengi farları da tercih edebilirsiniz. Oriflame mavi renk farlardan ise uzak durmanız gerekir. En sık yapılan yanlışlardan birisi ise yeşil gözlülerin yeşil renk far kullanmasıdır. Bu sizin gözlerinizi ortaya çıkarmaz, aksine dikkati farın rengine çeker.

Açık renk gözlere sahip olan insanların gözlerini ortaya çıkartmaları için zıt renkleri tercih etmeleri gerekir. Bu konuda sizin olmazsa olmazınız eyeliner olmalıdır. Göz kalemi kullanacaksanız ise gümüş veya kahve tonlarında kalem kullanmanız önerilir. Yine rimeli de kahve tonlarında kullanmanız bakışlarınızı daha çekici bir hale getirir. Rimeli en az 2-3 kat kullanmanız ise daha belirgin kirpiklere kavuşmanıza ve gözlerinizin daha da ortaya çıkmasına yardımcı olur. Makyaj yaparken dikkat etmeniz gereken diğer bir püf nokta ise makyajınızı göz şeklinize göre yapmanızdır.
Yeşil Göz Makyajı Nasıl Yapılır?
Eğer iri gözlere sahipseniz göz pınarlarınıza açık, göz kapaklarınızın bitimine ise koyu tonlar uygulamalısınız. Küçük gözlere sahipseniz göz altlarına ve göz kapaklarına açık renkler uygulayarak gözlerinizin daha büyük gözükmesini sağlayabilirsiniz. Göz kapaklarınız düşük ise göz kapağının orta kısımlarına koyu, uç kısımlarına ise açık tonlar uygulayarak gözlerinizin daha güzel gözükmesini sağlayabilirsiniz. Yeşil gözlülere yakışan rujlar ise pembe, bordo ve yavru ağzıdır. Kahverengi ve tonları rujlardan ise uzak durmanız gerekir. Kırmızı rujları ise özel davetlerde kullanabilirsiniz.

Renk Tablosu
Renk Tablosu
Renk Tablosu

YORUM YAPMAK İSTER MİSİNİZ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir